Tehnoloģija

Krāsa un plaisas

Krāsa  – virsmas krāsa var atšķirties (arī pelēkam jeb nekrāsotam bruģim un apmalēm), virsmai esot mitrai vai sausai. Virsmas krāsa var atšķirties arī dažādos termiņos ražotam bruģim/apmalēm. Lai mazinātu iespējamās atšķirības krāsu toņos (gan pelēku, gan krāsainu), ieteicams izmantot bruģakmeņus vienlaikus vismaz no 3 dažādiem paliktņiem. Piebilde – ar laiku, virsmu ekspluatējot, nelielās krāsu atšķirības izzudīs.

Matveida plaisas – atsevišķos gadījumos, virsmā var veidoties matveida plaisas (plaisiņas). Tas var būt novērojams, žūstot slapjai virsmai. Šādas plaisiņas neiespaido ne produkta kvalitāte, ne vērtību un nemazina tā izmantošanas iespējas.

Skrāpējumi un izsvīdumi

Skrāpējumi – bruģakmeņiem un apmalēm ir pieļaujami vizuāli skrāpējumi virsējam slānim, kas rodas transportēšanas laikā. Produkta kvalitāti un vērtību tas nemazina.

Balti izsvīdumi - atsevišķos gadījumos, cementam cietējot un kalcija hidroksīdam reaģējot ar gaisā esošo ogļskābo gāzi, uz izstrādājumu virsmas veidojas balti izsvīdumi. Šādi baltumi nav tehniski novēršami, tie ar laiku izzūd un nemazina ne produkta kvalitāti, ne vērtību. Ja produkcija tiek ekspluatēta vietās ar mazu noslodzi vai kur nepiekļūst ūdens (piemēram, garāžas, nojumes u.c.), tad baltie izsvīdumi var saglabāties ilgāku laiku.

Tehnoloģija

Standarti